Banka - KrediBanka Bilgi

Türk Telekom GSM Hattı Üzerinden Kredi Alma

Türk Telekom, GSM hattı üzerinden kredi çekme imkânı sunmaktadır. Yalnız bu bankada verilen kredi şekliyle karıştırılmamalıdır. Bu kredi Türk Telekom tarafından yapılan cihaz alım-satımı ile gerçekleşmektedir. Pek çok insan kredilerin sadece bankalardan alındığını düşünmektedir. Bu yüzden GSM hattı üzerinden kredi çekebilme fikri kulağa tuhaf gelebilir. Fakat bu fikir aslında fikir olmaktan çıkıp gerçekliğe kavuşmaktadır.

Bunu örneklendirmek gerekirse; X kişisinin Türk Telekom müşterisi olduğunu düşünün. Bu kişi Türk Telekom mağazasına gidip bir cep telefonu beğensin ve satın almak istesin. Türk Telekom X kişisiyle şartlar dahilinde bir sözleşme imzalar. X kişisi bu sözleşme kuralları gereğince telefonu belirli taksitlerle satın alır ve bunun yanında bu kişiye belli bir miktarda kredi verir. X kişisi hem telefon taksitlerini hem de kredi borcunu tek bir fatura altında öder.

Türk Telekom GSM Hattı Üzerinden Kredi Alma Şartları

  • Türk Telekom müşterisi olmak
  • Türk Telekom faturalı GSM hattı kullanmak
  • Türk Telekom ürünlerinden herhangi birini en az 1 yıllık süreç boyunca kullanmak
  • Son 3 aylık süreçte ödemelerin düzenli olması

Türk Telekom GSM Hattı Üzerinden Kredi Alma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türk Telekom ile anlaşmalı bazı sitelerden alınan başvuru formları doldurulur ve başvurduğunuz sitenin yetkilisine bu formu teslim etmelisiniz. Bu form sonrası firma yetkilisi sizinle iletişime geçecek ve formunuza onay verirse kredi tahsisi yapacaktır. Daha sonra faturanıza bu kredi ücreti yansımaktadır. Aldığınız cihaz üzerindeki faturadan bu ödeme, belirlediğiniz bir taksitlendirme şeklinde yapılmaktadır. Böylece Türk Telekom’dan aldığınız kredi yasal bir hale bürünmüş olur. Bu sistemin dezavantajı döviz kurlarındaki artışa bağlı olarak cep telefonu fiyatlarındaki artış sonucu ödeme esnasında aldığınız kredinin çok üstünde bir ödeme yapmanız.

Yani özetle size bir kredi veriliyor ve bu yolla size ayrıca telefonda satılıyor. Hem telefona para ödüyorsunuz hem de aldığınız kredinin borcunu ödüyorsunuz. Bu ücretler faturanıza yansıyor ve Türk Telekom’a fatura yoluyla ödeme yapıyorsunuz.

Kaynak: https://www.vaynat.com/altin-ve-doviz-makas-araligi-en-az-olan-banka/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu