Banka - KrediBanka Bilgi

PTT Emekli Kredisi Başvuru Şartları Nedir? Nasıl Alınır

Kredi kullanımı yaygınlaştıkça toplumun her kesiminden birçok banka müşterisi kredi kullanımı yapmaktadır. Bu müşteriler kredi kullanmak için en iyi bankaları tercih etmektedir. Bankaların kredi kullanımı sırasında değerlendirilirken bakılması gereken en önemli özellik tabi ki bankanın kredi için istediği faiz oranıdır. Emekliler de emekli maaşlarını kullanarak gerek yatırım yapmak için gerek ihtiyaçlarını karşılamak için farklı türde kredilere başvurmaktadırlar. Bu kredileri sağlayan bankaların arasına PTT de eklenmiştir.

Emekliler Nasıl Kredi Çekebilir?

Bankaların kredi başvurularında değerlendirdikleri belirli kriterler vardır. Bu kriterler kişinin kredi notu, kişinin güncel borcu, mal varlığı ve gelir durumu olarak sıralanabilir. Belirtilen kriterler dışında da önemli kriterler mevcuttur ancak başlıca en önem verilen parametreler bunlardır.

Genellikle emekliler düzenli ve devletten olduğu için garanti bir maaşa sahip olduklarından dolayı kredi başvurularına olumlu cevap alırlar. Tabi ki bu başvurular değerlendirilirken kişinin kredi notu düşükse emekli olması bir avantaj sağlamaz ve kredi başvurusu olumsuz sonuçlanabilir.

Birçok banka emeklilere kredi sağlasa da herkesin yaptığı gibi emekliler de kendilerine en düşük faiz oranını ve böylece de en düşük ödeme tutarlarını sağlayan bankaları tercih etmektedirler. PTT emeklilerin bu ihtiyaçlarına cevap vermek için emeklilere özel kredi vermektedir. Bu kredilerden yararlanabilmek için belirli şartlar da mevcuttur.

PTT Emeklilere Özel Kredi Şartları

Emekliler için özel olarak planlamış bu kredi tipinde bankanın müşterilerinden istediği en önemli şey emekli maaşlarını PTT aracılığı ile almalarıdır. PTT üzerinden maaş almayan kişiler gerekli başvuruları yaparak bu durumu değiştirebilirler.

Bu şartı sağlayan emekliler PTT üzerinden herhangi bir kefil ya da başka şarta ihtiyaç duymadan kredi başvurusu yapabilir. Burada yine kredi notunun yüksek olması önemli bir etkendir.

Emeklilere 80.000 TL üst limite kadar kredi onayı verilebilmektedir ancak bu durum kişiden kişiye farklılık gösterebileceği için en doğru üst limit tutarını öğrenmek isteyen müşterilerin PTT şubelerine uğrayarak bunu sormaları en doğrusudur. Kredi başvurusu sadece banka şubeleri araçlığı ile yapılmak zorunda değil, online platformlardan da başvuru yapılabilmektedir.

PTT Emekli Kredisi Başvuru Şartları Nedir? Nasıl Alınır sorusu için yazdığımız bu yazıyı beğendiyseniz eğer 65 Yaş Aylığı Almak İçin Yeni Şartlar Neler? başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu