Banka BilgiNedir? - Nasıl?

Payoneer Nedir? Nasıl Üye Olunur? Payoneer Kart Nasıl Alınır?

İnternet üzerinden iş yapan biriyseniz muhtemelen payoneer nedir? Payoneer kart ne işe yarar? gibi soruların cevaplarını zaten biliyorsunuzdur. Bu sayfamızı Payoneer ile henüz tanışmamış ve payoneer kart hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler için hazırladık.

Bu sayfamızdaki yazımızda payoneer ne demek? Payoneer kart nedir? Ne için kullanılır? Ne işimize yarar? Payoneer kart nasıl alınır? Avantajları nelerdir? Bu sorulara benzer payoneer ve payoneer kart ile ilgili bilinmesi gerekenleri açıklamaya çalışacağız. Ayrıca payoneer giriş ve üyelik işlemlerinin nasıl yapıldığını da öğreneceğiz.

Payoneer ile ilgili merak edilenleri soru cevap şeklinde cevaplandırmaya çalışacağız. Öncelikle her zaman olduğu gibi yine teorik bilgilerle başlayalım. Payoneer’in ne demek olduğunu, ne işe yaradığını, ne için kullanıldığını anlayalım.

Payoneer Nedir?

Sürekli internetten para kazanma konularından bahsediyoruz. Kazandığımız paraları çekmek için ihtiyacımız olacak payoneer’i daha yakından tanıyalım…

Tamam, internetten para kazandık diyelim. Paramızı nasıl çekeceğiz? İnternetten kazanmış olduğumuz paralar nereye yatacak? Paramızı nasıl hesabımıza geçireceğiz? İşte bunu payoneer ve panoneer’e benzer sistemlerle yapıyoruz.

Payoneer, internet üzerinden para alma ve para gönderme işlemi yapılan platformdur.

Bildiğiniz üzere 30 haziran 2016 tarihinden itibaren Paypal, Türkiye’den çekildiğini duyurmuştu. Payoneer, Paypal’ın yaptığı işlemlerin aynısını yapan, hatta kullanıcılar açısından Paypal’a kıyasla daha iyi hizmetler sunan para transferi sistemin adıdır. Daha iyi derken yaptığı kesintileri göz önünde bulundurarak söylüyoruz.

Payoneer, küçük meblağlarda para çekme işlemlerinde çekim başına 1 ile 3 Amerikan Doları gibi kabul edilebilir miktarlarda kesinti yapıyor. Ayrıca paramızı TEB ATM’lerinden dolar olarak çekme imkanı tanıyor ki böylelikle kur farkından dolayı oluşacak kesintilerden kurtulmuş oluyoruz.

Paypal’da bu kesintiler daha yüksekti ve dolar hesabını TL’ye çevirdiğimizde düşük kurlardan bozum işlemi yapılıyordu. Bu yüzden Payoneer’in Paypal’dan daha iyi olduğunu gözümüz kapalı söyleyebiliriz. Payonner’de kazançlarımız diğer ödeme araçları gibi kesintilerle erimiyor.

payoneer nedir payoneer kart ne demek
payoneer nedir payoneer kart ne demek

Payoneer, yurt dışında oldukça yaygın olarak kullanılıyor. Özellikle Amazon’da dropshipping yapanlar için bir numaralı para transfer sistemidir. Amazon’un yanında Aliexpress, AirBnB, Fiverr, Rakuten gibi dünyaca ünlü sitelerle çalışacaklara sorunsuz para transferi için önereceğimiz en iyi para transfer aracı, payoneer’dir.

Ayrıca Türkçe dil desteği ile bize göre şu anda Türkiye’de de en iyi online para transferi yapma, ödeme alma ve ödeme yapma sistemidir.

Kullanıcılarına Mastercard güvencesiyle Payoneer kart imkanı sağlayarak Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) ATM’lerinden para çekme olanağı sağlayan, Amerika merkezli şirkettir.

Payoneer nedir? Ne demektir? Ne işe yarar? Bu soruları kavradığımızı varsayarak Payoneer giriş için yapmamız gerekenlere de değinelim. Yavaş yavaş detaylara girelim.

Payoneer’e Nasıl Üye Olunur?

Payoneer’e üye olmak son derece kolaydır. Öncelikle Payoneer’in resmi sitesi payoneer.com adresine gidin. Sağ üstte yer alan “Register” sekmesine tıklayın…

payoneer üye olma
payoneer üye olma

Karşınıza gelen formu Türkçe karakter kullanmadan doldurun.

payoneer kayıt
payoneer kayıt
 • Bireysel kullanımı seçiyoruz. Payoneer’i kurumsal kullanacaklar “Şirket” seçeneğini işaretlesin.
 • Adı, Soyadı, E-posta adresi, E-posta adresi tekrar ve doğum tarihinizi doğru şekilde girdikten sonra “ileri” tuşuna basın.
payoneer kayıt iletişim bilgileri girme
payoneer kayıt iletişim bilgileri girme
 1. adımda yine Türkçe karakter kullanmadan istenilen bilgileri giriniz.

Posta kodunuzu bilmiyorsanız http://postakodu.ptt.gov.tr/ adresinden öğrenebilirsiniz.

Telefon türü kısmını cep telefonu olarak işaretlemeniz daha uygun olacaktır. Cep telefonu numaranızı başında 0 (sıfır) olmayacak şekilde giriniz. Örnek 532, 542 gibi…

Bütün bilgileri eksiksiz olarak girdikten sonra 3. adıma güvenlik ayarlarına geçmek için “ileri” sekmesine tıklayınız.

payoneer güvenlik ayarları
payoneer güvenlik ayarları
 • Kullanıcı adı kısmına bir kullanıcı adı veya e-mail adresinizi giriniz.
 • En az bir büyük harf ve rakamdan oluşan, kolay hatırlayabileceğiniz bir şifre belirleyin.
 • Güvenlik sorusu ve cevabı bölümünü istenildiğinde doğru şekilde cevaplayabileceğiniz seçeneği ve cevabını yazınız.
 • Kimlik türü bölümünde seçtiğiniz kimlik türünü ve numarasını doğru şekilde giriniz. Not: Bu alanları gelişi güzel doldurmayın. Güvenliğiniz için ileride sizden girdiğiniz bilgiler tekrar sorulabilir. Doğru cevabı veremediğiniz zaman güvenlik gerekçesi ile işleminiz yapılamayabilir.
 • Son olarak robot olmadığınızı doğrulamak için güvenlik kodunu da girdikten sonra son adım banka bilgilerini girmek için “ileri” tuşuna basın.
payoneer banka bilgileri girme
payoneer banka bilgileri girme

Son adımda paranızın yatacağı banka hesabınıza ait bilgileri giriniz.

 • Para birimi kısmına dolar hesabınız varsa doları işaretleyiniz. Yoksa TL hesabını seçebilirsiniz.
 • Kimlik numarası bölümüne T.C.Kimlik Numarasını girin.
 • Banka adını seçiniz
 • Hesap adınız kayıt esnasında girdiğiniz kişinin adı ile aynı olması gerekir.
 • SWITF/BIC kısmında bankanızın uluslararası SWIFT kodunu giriniz. Hesabınızın bulunduğu bankanın SWIFT kodunu bilmiyorsanız, öğrenmek için burayı tıklayabilirsiniz.
 • Son olarak IBAN numaranızı da girdikten sonra payoneer üyelik işlemlerini tamamlıyoruz.

Üyelik işlemlerinin başladığına dair bir e mail alacaksınız. 1 ile 3 gün içerisinde %99 ihtimalle üyelik işlemleriniz onaylanmış olacaktır. Onay mailinin ardından artık yurt dışı para transfer işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Ödeme alabilir, ödeme yapabilirsiniz. Payoneer’deki hesabınızda biriken parayı Türkiye’deki banka hesabına transferini tek tuşla yapabilirsiniz.

Payoneer Kart Nedir?

Buraya kadar payoneer nedir? Ne işe yarar? Payoneer üyelik işlemleri nasıl yapılır? Bütün bunları öğrendik. Şimdi de kısaca payoneer kart hakkında bilgiler verelim.

Payoneer kart nedir? Sorusunu en anlaşılacak şekilde tarif edecek olursak bildiğimiz banka kartıdır diyebiliriz. MasterCard güvencesi ile sahip olabileceğiniz ve fiziki olarak kullanabileceğiniz bir karttır. Kişiye özel basılır. Nasıl Türkiye’de herhangi bir bankanın debit kartı ile işlem yapıyorsak, Payoneer kart ile de aynı işlemleri yapabiliriz.

İster online ister gerçek hayatta hesabınızda para bulunması karşılığında alışveriş yapabilirsiniz. TEB ATM’lerini kullanarak ister TL ister Dolar olarak paranızı çekebilirsiniz.

Payoneer Kart Nasıl Alınır?

Payoneer kart sahibi olmak için payoneer hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Kart Sipariş Edin” sekmesini tıklamanız yeterli olacaktır. Payoneer kartınız kayıt esnasında girmiş olduğunuz adresinize 15 gün içerisinde ulaşacaktır.

NOT: Payoneer kart almaya hak kazanabilmek için en az 30 Amerikan Doları veya 30 dolara tekabül eden Türk Lirası tutarında işlem yapmanız gerekmektedir.

payoneer nedir payoneer kart nasıl alınır
payoneer nedir payoneer kart nasıl alınır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu