Banka - Kredi

N Kolay Kredi Nedir? N Kolay Kredi Nasıl Çekilir?

N Kolay Kredi Nedir? N Kolay Kredi Güvenilir Mi?

İnsanlar bazen çeşitli ihtiyaçları için nakit paraya gereksinim duyabilmektedir. Ancak o anda ellerinde ihtiyaçları kadar paranın olmaması durumunda, zor duruma düşebilmektedir. Çevreden de borç bulunamadığı zaman durum daha da derinleşmektedir. Ancak bu durumda kişilerin başvurabilecekleri bir adres daha var, o da bankalar. Pek çok banka müşterilerine kolaylıkla kredi vermektedir. Özellikle maaş müşterilerine 5 dakikada hazır kredi paketleri sunan bankalar, ihtiyaca göre de taksitlendirme yapmaktadır. Bankalardan kredi kullanmadan önce, taksit sayınız oranında ödeyeceğiniz faiz miktarının artacağını da bilmeniz gerekmektedir. Banka kredilerinde genellikle; ihtiyaç kredileri için 60 aya kadar, taşıt kredileri için 60 aya kadar ve konut kredileri için 240 aya kadar taksitlendirme yapılabilmektedir.

N Kolay İhtiyaç Kredisi

nkolay-kredi
nkolay-kredi

Bankalar, müşterilerine sundukları kredileri genellikle ilgi çekici adlarla adlandırmaktadır. Bunlardan birisi de son dönemde ismi televizyonlarda çokça duyulmaya başlanan N Kolay kredi ürünüdür. Aktif Bank tarafından sunulan bir ihtiyaç kredisi olan N Kolay kredi, internet üzerinden kolayca başvuru yapılabilen ve 15 dakika içerisinde sonuç alınabilen bir bankacılık ürünüdür. Aktif Bank, yasal merciler tarafından denetlenen bir banka olduğundan dolayı, güvenilirlik açısından problem oluşturacak herhangi bir durum bulunmamaktadır. N Kolay kredi, kişiden kişiye değişebilmekle birlikte genellikle %1,89 faiz oranı ile 60 aya varan vade olanakları ile kullandırılmaktadır.

10.000 TL’lik Kredi Geri Ödeme Planı

Aktif Bank tarafından sunulan N Kolay ihtiyaç kredisi, %1,89 oranında aylık faiz içermektedir. Bu, alacağınız paranın üzerine aylık o paranın %1,89’u kadar faiz işleyeceği anlamına gelmektedir. Bu faiz oranını, krediyi kaç takside bölmek istiyorsanız o sayı ile çarparak, ödeyeceğiniz toplam faiz miktarını bulabilirsiniz. Örneğin 10.000 TL’lik bir ihtiyaç kredisi aldığınızı ve 12 taksitte geri ödemek istediğinizi varsayalım. Bu durumda önce 12 ile %1,89 faiz oranı çarpılarak, kredi süresi boyunca işleyecek faiz miktarı hesaplanmaktadır. Bu da %22,68 oranına denk gelmektedir. Yani 12 ay içerisinde, almış olduğunuz 10.000 TL üzerine %22,68 oranında faiz ödemeniz gerekmektedir. Bu da yaklaşık olarak 2.600 TL civarında bir rakama denk gelmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu