Banka - Kredi

Kredimi Nasıl Yapılandırabilirim? Tüm Bankalar

Kredimi nasıl yapılandırabilirim? Kredi yapılandırma başvuruları nasıl yapılır? Kimler başvurabilir? Hangi bankalara başvurarak kredi yapılandırması yapabilirsiniz?

Kredimi Nasıl Yapılandırabilirim?

Günümüzde pek çok kişi, ihtiyaçlarını finanse etmek amacıyla bankaların sunmuş oldukları kredi ürünlerini kullanmaktadır. Krediler, bilinçli bir şekilde kullanıldıkları ve düzenli olarak ödendikleri zaman oldukça yararlı bankacılık ürünleridir. Ancak ödemelerde yaşanan aksaklıklar, bireyleri faiz sarmalı ve sonrasında da icra ya da hapis gibi yasal süreçlerle karşı karşıya bırakmaktadır. Krediler genellikle aylık olarak ödenmek zorundadır. Ancak bazı özel krediler 3 ayda bir ödenecek şekilde sunulmaktadır. Bireyler, ödeme düzenlerinin kontrollerini kaybedeceklerini anladıkları zaman, bir takım tedbirlere başvurmak zorundadırlar. Bu tedbirlere başvurulmaması halinde, durum içinden çıkılmaz bir boyuta ulaşabilir. Kredi yapılandırma yöntemi, bu yolların başında gelmektedir.

Kredi Yapılandırma Nedir?

Kredi yapılandırma hizmeti, bankalar tarafından kredi kullanmış olan müşterilerine sunulan bir yardım paketidir. Kredilerini ödemekte zorlanan ya da ödeyemeyeceğini düşünen kişilerin yükü, kredi yapılandırma sayesinde azaltılmaya çalışılmaktadır. Ancak yardım ya da destek paketi olması, ücretsiz olduğu anlamına gelmemektedir. Yapılandırma paketleri için de faiz uygulanmaktadır. Yani borcunu ödeyemeyen bir kişi bankaya durumunu ifade ederek yapılandırma başvurusunda bulunduğu zaman, banka onun borcunun aylık ödeme miktarını belirli bir oranda düşürecek şekilde yeniden yapılandırmaktadır. Bu borcun daha geniş bir zaman dilimine yayılarak ödenmesi anlamına da gelmektedir. Ancak bunun karşılığında da borcun üzerine mevcut faizler dışında bir de yapılandırma faizi eklenmektedir. Her ne kadar borcu uzun vadeye yaymış olsa da, bireyler açısından uzun vadede borcun artmasına yol açmaktadır.

Ekspertiz Evin Yüzde Kaçına Kredi Verir? Yazımız için tıklayın.

Kredi Yapılandırma Alternatifleri

Yapılandırma faizi ödemek istemeyenler için, bazı çıkar yollar bulunmaktadır. İlk olarak eğer kişinin kredi sicili müsaitse, başka bir bankadan daha düşük oranlarla kredi alarak, ilk kredisini kapatabilir ve bu sayede ek faiz işletmeden borcunu yapılandırabilir. Özellikle zaman zaman bankalar tarafından sunulan faizsiz krediler, bu iş için biçilmiş kaftandır. Bunun dışında, aile ya da akrabalardan taksitle ödemek üzere borç alınabilir ve bu parayla ödenemeyen kredi kapatılabilir. Bu da yine faiz ödemeden ve ekstra borç edinmeden borç yapılandırma yollarından biridir. Ancak en doğrusu, ödenemeyecek borçların altına girmemektir.

Bankanızla iletişime geçip kredi yapılandırma hakkında bilgi almanız en doğrusudur.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Kredi alternatif’leri ile ilgi bilgi aldım yararlı buldum teşekkür açık ve net bir şekilde anladım

  2. Borç yapılandırma bankaların insiyatifinde olan ,kredi ödeme borç durumunuz dikkate alınarak yapılır veye yapılmayabilir.yapılandırma faizleri bankadan bankaya değişebilir. Biri 1.60 faiz alırken biri 1.30 faiz alabilir.yapılandırmada en uygun oronın onaylanması esastır.

  3. Bankaların sömürdüğü dönemde yapılandırma yapmak işlerine geliyor daha fazla faiz tabi bu durum değişkenlik gösteriyor makale kısa ve anlaşılır olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu