Banka - Kredi

Kredibilite.net Açıldı

Kredibilite.net Açıldı. Peki Kredibilite Nedir?

Kredi artık parayla özdeşleşmiş bir kelimedir. Kredibilite de itibardır, güven oranıdır. Siz borç olarak para verebilecek kişi ilk olarak sizin hangi özelliklerinize bakar? Güvenilirlik, geçmiş işlemleri, geçmiş ticaretleri, itibarı, kredi notu vs. birçok kriteri göz önünde bulundurur. Ev satın almak, araba satın almak, yatırım yapmak hatta tatile çıkmak için bile çoğunlukla nakit ihtiyacı sebebiyle kredi verecek kurumlara başvuru yaparız. Size kredi verecek olan da çoğunlukla bankalardır.  İşte bireysel olarak başvurun ya da kurumsal olarak başvurun bankaların ilk olarak bakacağı şey itibar, yani kredi konusunda kredibilitedir. Bizlerde bu siteyi hazırlarken kullanıcı ne ister, nasıl bilgiye ulaşmayı sever, nasıl ona kolaylıkla bilgiliyi ulaştırabiliriz amaçlayarak böyle bir sistem ortaya çıkardık.

Neden Kredibilite.net?

Kredibilite.net üzerindeki ilk yazımıza da böyle bir başlangıç yapmak istedik.07.04.2020 tarihi itibari ile sistemimizi hayata geçiriyoruz. Şuan hali hazırda finans, kredi, para gibi sektörlerde yüzlerce, binlerce çöp, spam sadece hit amaçlayan web siteleri bulunmakta. Aralarından sıyrılması bizim için zor gibi görünüyor ama amacımız kullanıcı ne ister olduğu için en kısa sürede hedeflerimize ulaşabileceğimizi düşünüyoruz. Kredibilite, yani kredi verilebilite.

  • Kaliteli İçerik
  • Doğru Bilgiler
  • Kullanıcı Dostu Tasarım
  • Hızlı & Kolay Kullanılabilir Arayüz
  • Alanında Uzman Yazar Kadrosu
  • Mobil Kullanılabilirlik

Bu ilk yazımız olması sebebiyle ziyaretçiler tarafından okunacağını hiç düşünmüyoruz ama yine de hevesimizi kırmamak, projelerimizin havada kalmaması için bir yerden başlamamız gerekiyordu. Umarım günler geçtikçe bu yazımıza dönüp bakarak bu güzel günlerimizi hatırlarız.

Ayrıca ekşi sözlük üzerindeki kredibilite yorumları çok hoşuma gitti. Siz de buradan okuyabilirsiniz.

Kredibilite Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Gelecek birçok yazımızda kredibilite konusunda değineceğiz detaylıca. Kısaca yukarıda da bahsettim ama krediye uygunluk durumudur. Bir kişi kredi almak istiyorsa ilk olarak bakması gereken kredibilitesi yani kredi notudur. Daha sonra bu konuya detaylıca değineceğiz.

Kredibilite.net’te yazı yazmak istiyorum.

Siz de bu portal üzerinde yazılarınızı yayınlamak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. En kısa sürede tarafınıza dönüş yapılacaktır.

İlk yazımızı bitirirken ülkemizin ve dünyanın şuan içinde bulunduğu ve savaştığı covid-19 karşısında evde kalmanızı, önlemlerinizi almanızı diliyoruz. Kredibilite olarak herkese sağlıklı günler dileriz.

Banka – Kredi konularını incelemek isterseniz kategorimizi inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu