Banka BilgiNedir? - Nasıl?

Kredi Kartımı Nasıl Kapatabilirim?

Kredi kartı kapatma hakkında detaylı bilgiler bu yazımızda.

Kredi kartınızı kapatmak istiyorsanız bu yazımızda nasıl kapatabileceğinizi anlattık. Günümüzde kullanılan telefon ve internet teknolojisi sayesinde artık banka işlerini yapmak daha kolay hale gelmiş durumda. Teknolojinin iyi yanlarının yanında tehlikeli olduğu yanları da yok sayılamayacak kadar fazladır. Kredi kartının avantajlarından faydalanmak için internet üzerinden yapılan alışverişleriniz de internet dolandırıcılığının ağına düşebilir ve dolandırılabilirsiniz. Son dönem güvenlik duvarları ile en aza indirgenmiş durumda da olsa hala mevcut olan internet dolandırıcılığı karşısında yapmanız gereken şey, anında bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak kartınızın iptal işlemlerini gerçekleştirmeniz olacaktır.

Kredi Kartı Kapatma 2021

Eğer bir dolandırıcılık durumunda iseniz veya kredi kartınızı kaybetmişseniz, kartınızın önceki dönemler de ödenmemiş borcu var ise ilgili bankayla görüşüp yeni bir kart çıkartabilir, borca yönelik yapılandırma yöntemlerini de seçebilirsiniz. Eğer bu gibi durumlar yok ise ve kartınızı kendi isteğiniz üzere kapattırmak istiyor iseniz, kartınızın önceki dönemler de ve güncel olan borcunuzun tamamını ödemeniz gerekmektedir. Aksi halde kartınızı kapattırmanız mümkün değildir.

Akla ilk gelen tüm borçların ödemeye yetmeyecek gücün olmaması gibi durumlarda, tüketici kredisine başvurmak ve bu yol ile kredi kartının borcunun ödemesi yapılması önerilen yollardan bir tanesidir. Tüketici kredisine başvururken tabii ki bankaların bakacağı kredi siciliniz ve kredi notunuz olacaktır. Ayrıca unutulmamalıdır ki kredi kartının ödenmemesi, gününün geciktirilmemesi, düzenli ödeme yapılmaması gibi durumlarda kredi puanınız düşecektir ve bankalardan kredi kullanmanız güç hal alacaktır.

Kredi Kartı Kapattırmanın Farklı Yolları

  1. Telefon Bankacılığı ile Kredi Kartı iptali sağlanabilir. Bankanızın çağrı merkezini arayarak kartınızın iptalini gerçekleştirebilirsiniz.
  2. Dilekçe yolu ile Kredi Kartı iptali yapılabilir. Bankanızın şubesine giderek kendi isteğiniz ile dilekçe vererek aktif olan kredi kartınızın iptalini sağlayabilirsiniz.

Bundan dolayı, borçlarını ödemekte zorlandığınız bir kredi kartınız varsa ve bu kredi kartının borcunu kapattıktan sonra tekrar kullanmama kararı almışsanız, en kısa sürede bu yöntemler ile kredi kartınızı kapatmalısınız. Çünkü; kredi kartınızı kapattırmadığınız durumlarda, bazı aidatlar borcunuza yansıtılmaya devam edecektir.

Kredi Kartımı Nasıl Kapatabilirim? sorunu yanıtladığımız yazıyu beğendiyseniz yine kredibilite.net üzerinde yer verdiğimiz Kredi Notu Nasıl Sorgulanır? başlıklı yazımız ilginizi çekebilir.

Kaynak
Kredi Borcu Sorgula

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu