Banka - KrediBanka Bilgi

Kredi Almak İçin Maaş Yazısı Nasıl Yazılır?

Maaş Yazısı İsteme Örneği

Kredi almak için maaş bordrosu isteyen bankalara verilecek maaş yazısı nasıl yazılır? Kredi başvurusu sırasında hangi bilgilerin olması zorunludur?

Bankalar müşterilerinin nakit ihtiyacını karşılamak için onlara kredi imkanı sunar. Bu imkana istediğiniz miktarda başvurup, belirli bir sürede belirli bir vade farkını kabul ederek sahip olabilirsiniz. Tabi bunun için bankaların sizden istediği bazı şartları yerine getirmeli ve aynı zamanda bazı evrakları onlara sunmalısınız.

Tüm kredi başvurularından istenilen temel evrak maaş yazıdır. Düzenli bir işte çalışan her başvuru sahibinden bu evrak istenir. Bu evrakın istenmesinde ki temel amaç düzenli bir gelir sahibi olduğunuzu bankaya kanıtlamanızdır. Bunu yapmak için bu yazı sizden istenir.

Kredibilite Nedir? Öğrenmek için yazımızı okuyun.

Maaş Yazısı Nedir?

Maaş yazısı, istenilen tüm kredilerde istenilen bir evraktır. İster özel sektör isterseniz de kamuda çalışan bir birey olun bu yazı sizden istenecektir. Bu yazı sizlere çalıştığınız iş yeri ya da kurum tarafından verilir. Bu sayede ne kadar süredir çalıştığınız ve aylık gelir miktarınız net bir şekilde ortaya koyulmuş olur. Bu gelir ile sizin ne kadar krediyi ne kadar sürede geri ödeyebileceğiniz hesaplanır. Bu sayede sizin bir kredi limitiniz ortaya çıkar. Bu krediye sahip olanlar kolayca borçlarını ödeyebileceklerini bu evrak sayesinde ispat etmiş olurlar. Bir nevi güvence olarak görülebilir.

Maaş Yazısında Olması Gereken Bilgiler

Maaş yazısı alacakların bilmesi gereken noktalardan birisi de bu yazının içerisinde mutlaka geçmesi gereken bilgilerdir. Bankaya vereceğiniz yazının yanlış olmasını istemiyorsanız yapmanız gereken doğru şekilde bu yazının hazırlandığından emin olmak olacaktır.

  • SGK Numarası
  • Kimlik Numarası
  • Adınız, Soyadınız
  • Baba ve Ana Adı
  • Doğum Yeri ve Tarihi
  • Nüfusa Kayıtlı Olunan Adres
  • SGK iş yeri numarası

Maaş Yazıları Nereden Alınır?

Maaş yazısı kredi başvurusu için istenilen bir evraktır. Bu yazıyı tabi ki kendiniz hazırlamıyorsanız. Çalıştığınız kurumun gerekli olan servisine giderek başvuru da bulunuyorsunuz. Bu kurumdan kuruma farklılık gösterebilir. Personel dairesi başkanlığı, mali işler birimi, idari işler birimi veya insan kaynaklarına başvuru yaparak bu yazıyı alabilirsiniz. Sizde bir maaş yazısı almak istiyor ve bunun yanlış olmasını istemiyorsanız bir örneğine bakmanız doğru kararı vermenizde size yardımcı olacaktır.

Maaş Yazısı İsteme Örneği

Maaş yazısı basit bir evraktır. Örneğine baktığınızda sizin de anlayabileceğiniz gibi net ve kesin bilgiler burada yer alır. Kimin için verildiği, kim tarafından verildiği, kaç TL maaş aldığı ve ne zaman verildiği gibi tüm bilgiler burada bulabilirsiniz. Sizde ihtiyacınız olan kredi için bu yazıya ihtiyaç duyuyorsanız çalıştığınız kurumda ilgili kuruma aşağıda ki gibi bir talep dilekçesi yazarak verebilirsiniz. Size en kısa sürede gerekli belgeyi sunacaklardır.

“İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığına/İnsan Kaynakları Birimine / Personel Daire Başkanlığına

……… bankasından kredi çekmem gerektiği için …/../2020 – ../../2020 tarihleri arasında ki net maaşımı gösteren bodromu tarafıma verilmesini istiyorum.

Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 

İsim Soyisim

Tarih “

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu