Banka - Kredi

Korona (Covid-19) Virüsü Banka Kredileri

Korona virüsü kredisine nereden başvurulur? Nasıl korona kredisi alınır?

Koronavirüs kredisi veren bankalar hangileridir? Covid-19 sürecinde 2021 yılında en uygun faizli krediyi işyerlerine veren bankalar hakkında yazdık.

Korona virüsü tüm dünyayı etkisi altına aldığı gibi etkileri Türkiye’de de görülmeye başladı. Hızlı bir şekilde yayılan korona virüsü insanları maddi ve manevi açıdan oldukça yıpratmıştır. Korona virüsü nedeniyle insanlar işlerinden olduğu gibi esnaflarda iş yerlerini açamaz hale geldi. Çünkü vakıa ve ölüm oranlarının artması ile beraber yasaklarda peş peşe gelmeye başladı. Bu yasaklardan bazıları şöyledir.

Korona Virüs Kredisi

İş yerleri, kahvehaneler, restoranlar, berberler, eğlence merkezleri korona virüsün etkisi geçinceye kadar açılmayacaktır. Böyle bir uygulamanın olması esnafları büyük bir sıkıntıya koymuştu, çünkü iş yapamayan esnaf çalışanının parasını veremediği gibi büyük zararlara da uğrayacaktır. Tüm bu nedenlerden dolayı bankalardan gelen uygun kredi imkânları ile insanlara yardımcı olunmaya çalışılacaktır.

Korona Virüsü Kredi Veren Bankalar

Korona virüsü nedeniyle tüm dünyada hayat durma noktasına gelmiştir. Aynı şekilde hastalığın Türkiye’yi etkisi altına alması bazı önlemleri de beraberinde getirdi. Türkiye’de şu an pek çok işyeri işlerini durdurmak zorunda kalmıştır. İnsanlar ciddi manada ekonomik zararlara uğruyor.  Bu nedenle bankalardan peş peşe güzel haberler gelmeye başladı. Birçok banka korona virüsünden etkilenen tüm vatandaşları kapsayacak kredi önerileriyle hizmet sunmaya başladı.

Ziraat bankası 10.000 TL temel ihtiyaç kredisi ve 6 ay sonra ödeme imkânı sunuyor. Aynı şekilde Halkbank ve Vakıfbank da 6 ay sonra ödeme imkânı ile krediler veriyor. Bu verilen krediler temel ihtiyaç kredileri olduğundan 36 aya kadar vadeli bir şekilde geri ödemeler yapılacaktır. Krediler aylık geliri 5.000 TL’nin altında olan kişilere verilecektir.

Findeks Nedir? Findeks Notu Nasıl Öğrenilir?

Korona Kredisine Nasıl Başvurulur?

Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank’ın aldığı kararlar doğrultusunda korona virüsünden etkilen kişileri rahatlamak amacıyla 10.000 TL kredi alma fırsatı sunuyor. Kredi başvuruları 1 Nisan 2020 itibari ile yapılmaya başlayacaktır. Bu başvurular internet bankacılığı üzerinden yapılmaya başlayacaktır. Kredi talebi onaylanan bireylerin bankalara gitmelerine gerek yoktur.

İstedikleri tutarlar kişilerin hesaplarına aktarılacaktır. Böylece kredi alan müşteriler paralarını ATM’lerden çekecektir. Alınan kredilerin ödemeleri 36 ay taksitler üzerinden belirleneceğinden bu borçları ödemekte kolay olacaktır. Korona virüs etkilerinden biraz da olsa rahatlamak isteyenlerin başvuracağı bu krediler oldukça avantajlıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu