Banka - KrediBanka Bilgi

İş Bankası Kredi Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır?

redi kartımız bloke olduğunda ne yapmalıyız? İş Bankası kredi kartı bloke nasıl kaldırılır? Kredi kartı bloke açtırma yöntemleri nelerdir? Sorularının cevabını yazımızın devamında öğrenebilirsiniz.

Kredi kartı nakit kullanmak istemediğimiz durumlarda ya da taksitli alışverişlerimizde oldukça sık başvurduğumuz bir ödeme yöntemi. Çeşitli bankaların çeşitli avantajlarla bize sunduğu kredi kartı kullanımı yaygınlaştıkça kredi kartı bloke durumu da artış gösteriyor.

İş Bankası Kredi Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Bankaların kredi kartı bloke işlemlerinde belli yöntemler izleyerek kartınızın blokesini kaldırmanız mümkündür. İş bankası da kredi kartı blokesinin kaldırılması için birden fazla opsiyonu size sunuyor. Geçici ya da kalıcı olarak yapılabilen bloke işlemlerinden hangisinin kartınızda olduğu hakkında öncelikle müşteri hizmetlerinden bilgi alabilir ve eğer geçici bir bloke uygulanmışsa kredi kartınızın blokesini kaldırmak için üç farklı yöntem üzerinden başvuru sağlayabilirsiniz.

Bunlardan ilki İş Bankası çağrı merkezini arayarak bloke kaldırma işlemi yapmak istediğinizi belirtmek oluyor. İkinci seçenek ise mobil bankacılık üzerinden İş Bankası mobil uygulamasına giriş yaparak bloke işlemini kaldırtmak oluyor. Eğer internet ya da telefon üzerinden başvuru yapmak istemiyorsanız herhangi bir İş Bankası şubesine giderek bloke kaldırtma işleminizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu yöntemlerden en hızlı sonuç vereni ise çağrı merkezleri üzerinden bloke kaldırma işleminizi gerçekleştirmek olacaktır.

Kredi Kartı Bloke Kaldırmak Ücretli Mi?

Kredi kartı blokesi kaldırmak tüm bankaların size ücretsiz olarak sunduğu bir hizmet. Ancak kartınız herhangi bir borç sebebiyle bloke edildiyse bloke kaldırma işlemi borcun ödenmesi halinde yapılabiliyor. Bloke kaldırma işlemi ise borcun ödenmesinin ardından 24 saatlik bir süreçte açılıyor. 24 saatlik süreç mesai saatleri içinde dikkate alınıyor. Eğer bloke kaldırma işleminiz için borcunuzu ödediniz ve başvuru üzerinden 24 saatlik süre geçmesine rağmen kartınız açılmadıysa bu durumda bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak bilgi almanız gerekiyor.

Kredi Kartı Neden Bloke Olur?

Kredi kartı blokesi çoğunlukla borç ödenmemesi gibi sebeplerden bloke edilmektedir ancak şifrenizin yanlış girilmesi benzeri sebeplerle de herhangi bir çalınma ihtimaline karşı bloke uygulanabiliyor. Böyle durumlarda yukarıdaki yöntemler ile vakit kaybetmeden kartınızı açtırarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bloke işlemlerinin kalıcı olması durumunda maalesef kartınız kullanılamaz hale geliyor ve farklı bir kart için başvuru yapmanız gerekiyor.

Kredi Notu Hesaplama yazımızdan bir bölüm sizi bilgilendirebilir:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu