Banka - Kredi

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar (Ev, Araba, Arsa)

İpotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar ile ev, araba ve arsa sahipleri bu mallarını ve taşınmazlarını rehin göstererek kredi başvurusunda bulunabilirler.

Bankalar kredi almak isteyen müşterilerinden gelir belgesi ve nüfus cüzdanı istemektedir. Fakat kredi miktarı yükseldikçe ve kredinin türüne göre bankalar farklı evrak ve teminatlar da isteyebilmektedir. Bankalar tarafından verilen ipotekli ihtiyaç kredisi de bunlardan bir tanesidir.

İpotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar, müşterilerinin kredi talebinin tutarına göre ev, araba, arsa gibi ipoteklerin karşılığında kredi vermektedir. Bu krediler verilirken özellikle ipoteklerin  değeri dikkate alınarak kredi tahsisi yapılır.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Kimlere Verilir?

İpotekli ihtiyaç kredisini yüksek tutarlı kredi almak isteyen, risk grubunda olan yada bankaların riskli gördüğü müşteriler tercih etmektedir.   Bankalar yüksek tutarlı kredi çekmek isteyen kişilerden teminat olarak ev, arsa ipoteği yada araba rehni isterken kredi notu düşük olan kişilerden de teminat olarak ipotek istemektedir. Gayrimenkul ipoteği yüksek tutarlı kredilerin onaylanmasında ve kredi notu düşük olan risk grubundaki kişilere kredi çıkmasında büyük avantaj sağlamaktadır.

Hiç kredi çıkmayan yada yüksek tutarlı kredi almak isteyen kişiler kredi almak istedikleri bankalara ev yada arsa ipoteği vererek finansal destek imkanı bulabilmektedirler.

Gelir Belgesiz Maaş Bordrosuz Kredi Veren Bankalar Tıkla!

Hangi Banklar İpotekli İhtiyaç Kredisi Vermektedir?

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2021 listesine bakıldığında ister bireysel kredilerde olsun ister kurumsal kredilerde olsun finansal ihtiyaçlara ipotek karşılığında çözüm üreten bankalar arasında ilk sırada Ziraat Bankası gelmektedir.

Bir kamu bankası olan Ziraat Bankası, verilen ipoteğin %80 oranına ve 60 aya kadar vade ile bireysel ihtiyaç kredisi yada ticari kredi vermektedir. Banka teminat olarak aldığı ipoteğin değerini ekspertizini gönderir ve ekspertiz yaptığı çalışmalarla ev yada arsanın fiyatını belirleyip bankaya sunar.

Burada unutulmaması gereken husus ise bankaya verilen ipotek olarak verilen gayrimenkul yada arabalar borç bitene kadar bankaya ipotekli kalır ve alım satım işlemi yapılmasına müsaade edilmez. Kredi borcu bittiğinde ilgili banka tarafından gayrimenkul üzerindeki ipotek kaldırılır.

Yine İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar listesine diğer Halkbank ve Vakıfbank da dahil olmaktadır. Bu bankalara müracaat edilerek ipotek karşılığında kredi alma imkanı bulunmaktadır.  Kamu bankaları yanında özel bankalarda yüksek tutarlı kredi almak isteyenlere yada kredi notu düşük olanlara ev, arsa ipoteği karşılığında kredi vermektedir. Özel bankaların neredeyse tamamı ev ve arsa ipoteği alarak yada araba rehni karşılığında kredi vermektedirler. Bankalar arasında faiz oranlarında farklılıklar bulunduğundan kredi başvurusundan önce faiz oranlarının araştırılması ve karşılaştırma yapılması tüketicilerin yararına olabilmektedir.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Uzun zamandır ipotekli kredi çekmeye ihtiyacım vardı. Ve uzun zamandır kredi çekicek bir banka arıyordum.Sonra internetten araştırayım dedim,bu siteyi buldum ve bilgi aldım teşekkürler.

  2. Mükemmel çok sevdim harika muazzam bir şey çok sevdim güzelmiş güzel olmuş ben tam anlamadım ama daha detaylı bilgi verin anlatın

  3. İpotek kredisi için bilgi almam gerekiyordu sitedeki makaleyi okuyarak gerekli bilgi alıp halkbank a başvurarak kredi işlemimde bulundum ve başarılı bir şekilde oldu ipotek kredisine herkes başvurulmalia gayet başarılı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu