Banka - Kredi

Hangi Bankalarda Hesabım Var? Nasıl Öğrenirim?

Hangi bankalarda hesabım var diye merak ediyorsanız ve açtığınız hesabınızda unuttuğunuz paranız var mı diye merak ediyorsanız eğer bu sorulararı yanıtlıyoruz. Bir çok cevabı olan bu soruyu 2021 güncel bilgilerle ve kısaca cevapladık.

İnsanlar günlük hayatta birçok banka ile çalışmak zorunda kalıyorlar. Gerek maaş gerekse de başka nedenlerden dolayı birçok bankada kişilerin hesabı olabilir. Bu nedenle çoğu insanlar hangi bankalarda hesabı olduğunu unutacak duruma gelebilirler. Bu nedenle unutulan hesaplar daha sonra insanların karşısına kötü neticeler çıkarabilir. Çünkü bankalar her ne kadar yasal olmasa da hesap işletim ücreti adı altında kişilere borç paralar çıkarabilirler.

Hangi Bankalarda Hesabım Var?

Böyle neticeler ile karşılaşmak istemeyenlerin hesap takibi yapmaları gerekecektir. Çünkü çıkarılan ücretlerin ödenmemesi üzerine gelen faizler ile katlanarak yüklü borçlar şeklinde kullanıcıların karşısına çıkabilir. Bunun dışında kullanmadıkları hesapları kapatmaları daha kesin bir neticedir. Böylece ekstra paralar vermek zorunda kalmazlar.

Açılan Hesaplar Nasıl Öğrenilir?

Bankalara açılan hesaplar artık kolay bir şekilde öğrenilebilir. Bankalarda açılmış ve unutulmuş hesapları öğrenmenin en güvenli yollarından bir e devlet üzerinden öğrenilebilir. Buradan şifresiz işlemler ile internet şubeleri vasıtasıyla açık veya kapalı tüm hesaplarınızı kolay bir şekilde görmeniz mümkündür. Ayrıca hesap açılım tarihleri ve hangi bankalarda adınıza açılmış hesap varsa hepsi kişilerin karşısına çıkacaktır. Bu işlemlerden sonra yapmanız gereken en doğru karar açmış olduğunuz ve sizin için açılan tüm hesapları dondurmak olacaktır.

Hangi Bankalarda Hesabım Var
Hangi Bankalarda Hesabım Var

Online işlemler üzerinden de bankalarda olan hesaplarınızı öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken hesap açmış olduğunuz bankanın sayfasına girmek ve buradan TC kimlik numarası ve şifreniz ile girerek bakabilirsiniz. Şifrenizi unutmanız halinde şifre yenileme işlemleri ile yeni bir şifre edinerek tekrar giriş yaptığınız bankanın sayfasında var olan hesaplarınızı görebilirsiniz. Bu uygulamayı hesabınızın var olduğunu bildiğiniz bankalar üzerinde yapabilirsiniz.

Telefon İle Sorgulama       

Bankalarda var olan hesaplarınız öğrenmenin çeşitli yolları bulunur. Bunlardan biri de daha önceden açmış olduğunuz hesabın durumu hakkında bankayı arayarak bilgi edinebilirsiniz. Bankaların müşteri hizmetleri telefonlarını aramanız yeterli olacaktır. Bankalarda açılan hesaplar hareketsiz kaldığından sonra bir süre sonra zaman aşımına da uğrayabilir. Bu durum hesap sahiplerine bildirilir.  Ya da olan hesaplar tasarruf mevduat fonuna devredilerek kapatılır. Var olan hesaplara dikkat etmek gerekir.

Hangi bankalarda hesabım var diye merak edenler için özet olarak bu sorunun yanıtını yazımızda vermeye çalıştık. Ayrıca yine ilginizi çekebilecek olan Kredi notu hesaplama konusunu da buradaki yazımızda araştırdık.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Öncelikle yazı için çok teşekkür ederiz, verimli bir bilgi aktarımı olmuş. üniversite yıllarında bankacıların ısrarı ile açtığım banka hesapları oluyor, bunları öğrenmek için güzel bir yöntem. Çok teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu