Banka - Kredi

Gelir Belgesiz Maaş Bordrosuz Kredi Veren Bankalar

Bankalara gelir beyan edilerek kredi alınabildiği gibi gelir beyan etmeden yada gelirle ilgili herhangi bir gelir beyan etmeden de kredi almak mümkündür. Gelir belgesine ve tüketicinin gelir durumuna bakarak kredi veren bankaların yanında müşterinin gelirine bakmadan kredi veren birçok banka bulunmaktadır. Hatta bazı bankalar gelir belgesi istemeden 60 bin TL ye kadar kredi verebilmektedir.

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Çekilir?

Gelir belgesi talep etme bankaların yetkisi dahilinde olup, bankalar kredi notu iyi olan ve makul miktarlarda kredi çeken müşterilerinden gelir belgesi istemeyebilir.  Bazı bankalar kredi koşullarını esneterek kredi notu iyi olan ve düzenli ödeme yapan müşterilerinden gelir belgesi istememektedir. Bazı bankaların müşterilerinin gelirine bakılmaksızın verdiği kredi miktarı 60 bin TL’ye kadar çıkabilmektedir.  Gelir belgesi istemeden kredi vermek bir ayrıcalık olsa da bu kredilerin faiz oranları diğer kredilere göre biraz daha yüksektir. Başvuru yaparken bu durumun da göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Bankalar kredi başvurusunda müşterinin bütün şartları yerine getirmesini ister. Bu şartların başında kimlik bilgileri ve gelir bilgileri gelmektedir. Bankalar kredi başvurusu için nüfus cüzdanı ve gelir belgesi isterler. Kredinin miktarına ve kişinin mali durumuna göre bankalar başka evraklar da isteyebilmektedir.

Bankalar kredi vermek için şartları esnetebilir.  Maaşlı çalışan ve düzenli bir geliri olanlardan gelir belgesi talebinde bulunmayabilmektedir ve maaşlı müşterilerine ayrıcalık tanıyabilirler. Maaşını kendisi bankasından alan bankalar müşterilerinin ödemelerinde sorun olmayacağını bildikleri için gelir belgesi aramazlar.

Yine gelir belgesiz maaş bordrosuz kredi veren bankalar, kredi şartlarını biraz daha esneterek maaşını kendi bankasından almasa bile gelir belgesi istemeden kredi vermektedirler.  Müşterinin kredi notuna bakılarak ve ödeme alışkanlığını dikkate alan bankalar gelir belgesi yada maaş bordrosu istemeden kredi vermektedirler. Bu bankalara şubeye gidilerek kredi başvurusu yapılabildiği gibi, sms ve internet gibi dijital kanallardan da kredi başvurusu yapılabilmektedir.

Borç Kapatma Kredisi Nedir – Şartları Nelerdir?

Hangi Bankalar Gelir Belgesiz Kredi Vermektedir?

Gelir Belgesiz Maaş Bordrosuz Kredi Veren Bankalar 2021 içerisinde kamu ve özel bankalardan birçok banka bulunmaktadır. Düzenli ödeme alışkanlığı bulunan ve kredi notu yüksek olan kişilere kredi veren bankaların başında Aktifbank, TEB, Enpara (QNB Finansbank), ING Bank ve Odeabank gelmektedir.

Yine İş Bankası, Denizbank, Akbank, Garanti, YapıKredi ile birlikte kamu bankaları da müşteriden gelir belgesi ve maaş bordrosu istemeden kredi notuna ve ödeme alışkanlığına göre kredi veren bankalar arasında bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ben üniversite öğrencisiyim de. Kredi çekmedim daha önce burs dışında da gelirim yok. Kredi çekebilir miyim yine de ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu