Banka - Kredi

Findeks Nedir? Findeks Notu Nasıl Öğrenilir?

Findeks nedir ve ne işe yarar? Findeks kredi notu raporunuzu öğrenmek için 2021 yılında nasıl ücretsiz şekilde üye olabilir ve sorgulama yapabilirsiniz?

Findeks Nedir? Findeks Raporu Nasıl Alınır?

Kredi Kayıt Bürosu denilen ve kısaca KKB ismi alan kuruluş önde gelen 9 önemli bankanın ortaklığında kurulmuştur. Bu kurumun kuruluş amacı bankalar ve müşteriler arasındaki ilişkileri doğru bir biçimde göstermektir. Bu kurum kişilerin kredi not oranlarını belirleyen önemli bir kuruluştur. Bankalar ve müşterileri arasında güvenli bir ilişkinin kurulmasını sağlayan bu kuruluş kredi kartı kullananların borçlarını zamanında ödeyip ödemediklerinin analizlerini yaparlar. Findeks’te KKB tarafından kurulan ve web üzerinden hizmet veren bir uygulamadır. Kullanıcılar findeks’e girerek merak ettikleri tüm soruların cevabını buradan bulabildiği gibi güvenli işlemin yapıldığı alandır. Findeks’ten alamayacakları tek hizmet kredi notu buradan öğrenemezler.

Findeks’ten Alınan Hizmetler

Findeks bireysel müşterilerine birçok hizmet sunuyor. Bunlardan ilki müşterilerin önceki kredi ve kredi kartı hesaplarına bakarak bu geçmiş veriler üzerinden kredi notu belirler. Kişiler için risk raporu denilen kapatılan ve aktif olan kredileri gösterir.  Not danışmanı, burada kişiye özel uzman kişiler tarafından kredi notu ve değişimleri nasıl kontrol etmesi gerektiği konusunda danışmanlık hizmeti verilir. Findeks kullanıcılarında tüm dünyadaki finansal bilgilerin taranarak kişilere mesaj yoluyla bildirilmesi hizmetine takipçi denir. İzleme hizmeti ile Findeks dünyada meydana gelen tüm bilgileri topladığı tek ekranda kullanıcılarına analiz edilmiş bir şekilde sunmasıdır. Findeks verdiği uyarı hizmetleri ile kişilerin bilgisi dâhilinde olan ve olmayan tüm değişiklikleri anında bilgi olarak verir.

Kredibilite Nedir? Öğrenmek için tıklayın.

Findeks Raporu Nereden Alınır?

Findeks raporu Findeks’e üye olan müşterilere verildiği gibi bu rapor bankalardan da istenebiliyor. Findeks raporunu öğrenmek kişilere birçok avantaj sağlar çünkü Findeks raporuyla beraber kişiler kendi finansal durumlarını da öğreneceklerinden dolayı ona göre kredi başvurusunda bulunmalarını yapacaklardır. Findeks kişilerin onaylanmayacak raporlara başvurasını engelliyor. Bu nedenle kredi notunuzun düşme ihtimali olmayacaktır. Findeks raporunda kredi notunuzun durumunu öğreneceğinizden dolayı öncelikle notunuzu iyi duruma geçirir ve ondan sonra yeni kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca Findeks yardımıyla kişilerin kendi finansal durumu hakkında  bilgiler edinmesi onlar için bu durum bir avantajdır ve bu durumu iyi bir para yönetimi şekline dönüştürebilirsiniz.

Findeks’e Gitmek İçin Tıklayın! https://www.findeks.com/

Findeks’e Nasıl Üye Olunur?

Siz de Findeks kredi noyunu öğrenmek istiyorsanız yukarıdaki bağlantıdan Findeks’e gidip aşağıdaki resimli anlatım adımlarını izleyerek üye olup Findeks notunuzu öğrenebilirsiniz.

findeks kredi notu öğrenme
findeks kredi notu öğrenme
findeks üyelik
findeks üyelik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu