Banka - Kredi

Birikim Hesabı Nedir? Birikim Hesabı Nasıl Açılır?

Birikim hesabı nedir? Birikim hesabı nasıl açılır? Hangi bankalarda en kolay şekilde birikim hesabı açılabilir. Tüm detayları konuda bahsettik.

Para biriktiremiyorum diyenler, nasıl para birikimi yaparım diyenler, çocuğuma, eşime az da olsa para biriktirmek istiyorum diyenler, bir köşede ne olur ne olmaz kötü günler için para biriktireyim gibi düşüncelere sahip iseniz birikim hesapları tam size göre. Birikim Hesabı Nedir, Nasıl Açılır? Konusunu aşağıda adım adım açıklayalım.

Her bankada birikim hesabı seçenekleri vardır. TL cinsinden birikim hesabı açabileceğiniz gibi, Euro, Dolar, Altın gibi seçeneklerle de birikimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İster Devlet bankası olsun ister özel banka olsun her bankanın kendi yapısına uygun pek çok müşterisi için geliştirdiği birikim hesabı paketleri vardır. 

Birikim Hesabı Açmanın Avantajları Nelerdir?

  • Bir hedef belirleyebilirsiniz. O hedefe uygun seçeneklerle her ay birikiminize devam edebilirsiniz. 
  • Birikim hesabına eklenen tutarları dilediğiniz zaman herhangi bir kayıp yaşamadan çekebilirsiniz.
  • Ek kesintiler, dosya masrafları vs gibi ücretlerle karşılaşmazsınız.
  • Vadeli seçenekleri seçerek birikim hesabınıza yollanan paralara her gün ya da seçtiğiniz pakete göre aylık / yıllık şeklinde faiz tutarları kazanabilirsiniz.

Mobil Bankacılığı / İnternet Bankacılığını Kullanın

Mobil ya da internet şube kullanarak size özel faiz gelirlerinden yararlanabilirsiniz. Üstelik birikimlerinizi otomatiğe bağlayabilirsiniz. Örneğin her ay 10 TL / 100 TL vs gibi sizin belirlediğiniz çekim tutarının birikim hesabınıza gönderilmesini sağlayabilirsiniz. 

Birikim Hesabı Nasıl Açılır?

En kolay mobil ya da internet bankacılığından açılır. Bunun için Hesaplar menüsüne geçiş yaparak kendinize uygun paketleri inceleyebilir ve dilediğinizi seçebilirsiniz.

Birikim Hesabı Açarken Para Koymam Şart mı?

Hayır değil. Dilediğiniz zaman dilediğiniz tutarda miktarı bu hesaba geçebilirsiniz.

Birikim Hesabıma Faiz Geliri Alabilir miyim?

Evet bir çok banka birikim yapan müşterilerine faiz geliri yansıtabilecek hesap çeşitlerini sunmaktadır. Hatta dilerseniz altın hesabı olarak da belirleme yapabilirsiniz. 

Birikim Tutarımı Arttırabilir – Azaltabilir miyim?

Evet dilediğiniz zaman tutarları değiştirebilirsiniz. İsterseniz otomatik seçenekleri de kullanabilirsiniz. Örneğin her ayın şu günü kredi kartımdan birikim hesabıma şu kadar para girsin diyebilirsiniz. Ya da vadesiz hesabımdan ayın şu günü şu kadar tutar çekilsin emri verebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu