Banka BilgiNedir? - Nasıl?

Akbank Otomatik Fatura Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Sıkça tarafımıza sorulan ve kullanıcıların aradığı Akbank otomatik ödeme talimatı hakkında detaylı bilgiye bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. Faturalarınızın ödemelerini unutuyorsanız Akbank otomatik fatura ödeme talimatı vererek bu dertten kurtulabilirsiniz. Faturalarınızın ödenmemesi ve gecikmesi nedeniyle yaşadığınız olumsuz durumlardan etkilenmezsiniz. Bu sayede faturalarınız hakkında endişelenmenize gerek kalmaz. Otomatik ödeme ile faturalarınız Akbank vadesiz hesabınıza tanımlanmaktadır. Böylece günlük koşturmaca ve iş yoğunluğu arasında faturalarınızı unutma derdine veda etmiş olursunuz.

Akbank otomatik ödeme talimatı vererek telefon, cep telefonu, su, doğalgaz, elektrik vb. faturalarınız için otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Faturalarınızın zamanında otomatik olarak ödenebilmesi için ödenecek faturalarınızın toplam tutarı kadar miktarın hesabınızda olması gerekmektedir. Aksi takdirde ödemeleriniz gerçekleşmez. Üst üste birkaç faturanın ödenmemesi durumunda aldığınız hizmetler kesilebilir ve mağdur durumda kalabilirsiniz. Üstelik kesilen hizmetleriniz için açma kapama ceza bedeli ödemek durumunda kalabilirsiniz. Bu sebeple hesabınızdaki parayı kontrol etmelisiniz. Akbank ücretsiz sms bilgilendirme hizmeti sayesinde bu takibi de kolayca yapabilirsiniz. Üstelik Akbank’a yapacağınız başvuru sayesinde eksi hesap sisteminden de faydalanabilirsiniz. Akbank fatura ödeme ücreti ödediğiniz faturanın tutarına ve fatura sahibi kuruma göre değişiklik göstermekle birlikte 1 ila 10 TL arasında değişiklik göstermektedir. Akbank kredi kartınız ile de otomatik ödeme talimatı verebilir ve Akbank’ı sunduğu güncel kampanyalardan faydalanabilirsiniz.

Akbank Otomatik Ödeme Talimatı Verme

akbank logo
akbank logo

Faturalalarınızın gecikmesini engelleyen ve son ödeme tarihi geçmeden ödenmesini sağlayan Akbank otomatik fatura ödeme talimatı hizmeti sayesinde rahat edebilirsiniz. Yoğunluk arasında unuttuğunuz ve geciktirdiğiniz faturalarınız için artık endişelenmenize gerek yok. Akbank’ın sunduğu paket ve kampanyalardan faydalanarak otomatik ödeme talimatlarınızı verebilirsiniz. Böylece yoğun işleriniz arasında bir de faturalarınızı düşünmek zorunda kalmazsınız. Akbank ile otomatik fatura ödeme talimatlarınızı şu şekilde verebilirsiniz;

  • Akbank Telefon Bankacılığı: Akbank’ın 444 2 525 numaralı hattını arayarak otomatik fatura ödeme talimatlarınızı kolayca verebilirsiniz.
  • Akbank İnternet Bankacılığı: Akbank internet bankacılığı aracılığıyla otomatik fatura ödeme talimatlarını verebilirsiniz. “Ödemeler” sekmesinden “Faturalar” kısmını seçerek fatura bilgilerinizi girin. Ödeme yapmadan önce otomatik ödeme talimatı ver kutucuğunu seçerek ödemenizi yapın. Böylece otomatik ödeme talimatı verme işlemini tamamlamış olursunuz.
  • Akbank Şubeleri: Size en yakın Akbank şubesine giderek, müşteri temsilcileri ile görüşün. Bu şekilde de kolay bir şekilde otomatik fatura ödeme talimatı verebilirsiniz.
  • Akbank Cep Şubesi: Cep telefonunuzda kullandığınız Akbank mobil uygulaması sayesinde faturalarınızı kolayca ödeyebilir ve otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Akbank Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl İptal Edilir?

Akbank otomatik ödeme iptali nasıl yapılır?’ sorusunun cevabı iki şekilde olacaktır. Telefon bankacılığı aracılığıyla otomatik ödeme talimatınızı iptal edebilirsiniz. Aynı zaman da internet bankacılığı üzerinden de otomatik fatura ödeme talimatlarınızı iptal edebilirsiniz. Fatura bilgileriniz değiştiği takdirde eski talimatı silerek yenisini eklemeniz gerekmektedir.

Akbank Otomatik Ödeme Talimatı Kampanyaları 2021

Otomatik ödeme talimatı vererek bütçenizi daha iyi takip edebilirsiniz. Faturalarınız zamanında ödenir ve sizin de içiniz rahat olur. Üstelik Akbank’ın sunduğu kampanyalardan da faydalanabilirsiniz. Akbank otomatik ödeme talimatı kampanyası 2021 kampanyası kapsamında faydalanabileceğiniz fırsatlar yer almaktadır. Axess kredi kartınız ile vereceğiniz otomatik fatura ödeme talimatlarınız için fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Akbank bir adet yeni fatura talimatınız için 15 TL, üç yeni fatura ödeme talimatınız için 50 TL, altı ve daha fazla otomatik fatura ödeme talimatınız için tam 100 TL chip-para kazanma fırsatı sunmaktaydı. Güncel kampanya bilgilerine https://www.akbank.com/tr-tr/hizmetler/Sayfalar/Otomatik-Fatura-Odemeleri.aspx adresinden ulaşabilirsiniz. Bu ve bunun gibi kampanyaları güncel olarak Akbank resmî web sitesi üzerinden takip edebilir ve faydalanabilirsiniz. Akbank Neo otomatik ödeme talimatı kampanyası seçeneklerini de takip edebilirsiniz.

Garanti Bankası EFT ve Havale Saatleri Güncel

KOSGEB Hibeleri ve Hibe Oranları Nasıl?

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Akbank fatura ödemesini bilmiyodum başta sonra mobil bankacılığı kavrayınca ordan kolaylıkla hallediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu