Banka - Kredi

1 Milyon TL Ne Kadar Faiz Getirir?

1 milyon TL faiz getirisi ne kadar? 1 milyon TL, bu dönemde oldukça iyi bir birikim.  Hesabınızda 1 milyon TL varsa ve bunu bir faiz yatırımında değerlendirmeyi düşünüyorsanız kısa bir süreliğine ciddi getiriler elde edebilirsiniz. Bildiğiniz üzere, şu anda faizler düşük. Fakat mevduat miktarı yüksek olduğundan yüksek faiz getirileri elde etmek de çok kolay. Peki 1 milyon TL’niz için hangi banka ne kadar faiz veriyor? Ortalama 10 bin TL kadar faiz getirisi olurken bankalara göre değişiklik göstermekte

Alternatif Bank

1 milyon TL mevduatınız için en yüksek faizi Alternatif Bank’ta bulabilirsiniz. Çünkü söz konusu mevduat için tam yüzde 13 faiz uygulanmaktadır. 32 gün boyunca paranızı vadeli mevduat yatırımında değerlendirerek faiz geliri elde etmeyi düşünürseniz, 1 milyon TL yatırımınız için 32 günlük mevduat sürecinde 9 bin 732 lira faiz getirisi elde edebilirsiniz. Vade sonunda mevduatınız 1 milyon 9 bin 732 liraya çıkacaktır.

ING Bank

1 milyon TL için en yüksek faizi veren bankalardan biri de ING Bank. Söz konusu banka yüzde 12’lik faiz oranı ile çok cazip gözüküyor. Söz konusu banka 32 günlük vade sürecinde yaklaşık 8 bin 980 lira faiz ödüyor. Alternatif Bank’a göre çok daha az olsa da yine de iyi bir getiri denebilir. Vade sonunda mevduatınız 1 milyon 8 bin 980 liraya çıkacaktır.

Akbank

Yılda yüzde 11 faiz oranı sunan Akbank, birikimlerinizi değerlendirmenizi sağlayacak en büyük bankalardan biridir. 32 günlük vadede 1 milyon liralık bir birikim için 8 bin 235 lira faiz ödüyor.

Vakıfbank

Yıllık yüzde 11 faiz oranı ile birikimlerinizi Vakıfbank’ta değerlendirmek ister miydiniz? Vakıfbank 1 milyon TL faiz getirisi tam 8 bin 197 liradır. Birikiminizi 32 günlük vadede Vakıfbank’ta değerlendirmeye karar vermeniz halinde tam 8 bin 197 lira faiz getirisi elde edebilirsiniz. Söz konusu bankaya paranızı bankada 32 gün süre ile tutarsanız vade sonu mevduatınız 1 milyon 8 bin 197 liraya çıkacaktır.

Garanti BBVA

Garanti Bankası, yıllık yüzde 10 faiz oranı ile en yüksek vadeli hesap faizi veren bankalardan biridir. Söz konusu banka, 1 milyon liralık birikiminiz için yaklaşık 7 bin 482 lira faiz ödemektedir. Birikimlerinizi Garanti Bankası’nda değerlendirirseniz bir aylık vade sonunda mevduatınız 1 milyon 7 bin 482 liraya çıkacaktır.

Türk Ekonomi Bankası

Türk Ekonomi Bankası 1 milyon TL faiz getirisi tam 7 bin 481 liradır. Birikimlerinizi Türk Ekonomi Bankası’nda değerlendirirseniz bir aylık vade sonunda yaklaşık olarak 7 bin 481 lira getiri elde edebilirsiniz.

İş Bankası

İş Bankası 1 milyon TL faiz getirisi, 7 bin 183 liradır. Eğer birikimlerinizi İş Bankası’nda değerlendirmeye karar verirseniz, bir aylık vade sonunda yaklaşık olarak 7 bin 182 lira kar elde edebilirsiniz. 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu